AİLESİYLE TARTIŞAN GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ!

MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI: SELFİE ÇEKİP İNTİHAR ETTİ!

CESEDİ YANMIŞ HALDE BULUNAN KIZA KİMSE SAHİP ÇIKMADI!

AMELİYAT ETTİKLERİ HASTANIN KARNINDA MALA UNUTTULAR!

Merkezefendi Belediyesi’nin Eğitime Desteği Her Gün Büyüyor

Denizli 3 Aralık 2015

Merkezefendi Belediyesi tarafından Sıdıka Çalışkan Ortaokulu’na yaptırılan halısahanın açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, belediye olarak kurulduğu günden bu yana eğitime desteklerinin katlanarak devam ettiğini söyledi.

Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Sıdıka Çalışkan Ortaokulunda düzenlenen törene, Vali Şükrü Kocatepe, Merkezefendi Kaymakam Vekili Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan, Okul Aile Birliği üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ile davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Hayırsever İşadamı Ahmet Çalışkan, toplumların gelişmesi ve ilerlemesinin eğitimli kişilerle mümkün olacağını söyledi. Çalışkan, “Memleketimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak amacıyla yaptırdığımız okulumuzun açılışında bizlerle birlikte olduğunuz ve mutluluğumuzu bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yetişkinlerin eğitimleri ne kadar erken başlarsa eğitim düzeyi de o kadar yüksek olur. Bizler Çalışkan Ailesi olarak çok sevdiğimiz ülkemizi emanet edeceğimiz geleceğin yetişkinlerine eğitim düzeylerinin en üstüne çıkmasını sağlamak için böyle bir okulun yapımını üstlendik. Doğal olarak yalnızca bina yapmak yetmez. Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler; yeni nesil sizlerin eseri olacak.” derken öğretmenlere büyük görev yüklemiştir. Bu okulu biz yaptık, bundan sonra görev öğretmenlerimizdedir. Okulumuz halkımıza ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da, Denizli’de hayırsever sayısının her geçen gün arttığını ifade ederek “Bugün Sayın Valimiz huzurlarında imzaladığımız protokol ile birlikte Denizli’de her geçen gün eğitime katkı sağlayan hayırsever sayımız artmaktadır. Bugün imzaladığımız protokolde dâhil olmak üzere bugüne kadar 366 okul protokolü imzalandı ve bunların içerisinden 222 tanesi ise anahtar teslim diye tabir ettiğimiz okul inşaatı protokolleri.  Bugün burada bulunan hayırseverimizin şahsında bugüne kadar bize destek veren tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BU YANA EĞİTİME DESTEK VERİYORUZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ise Merkezefendi Belediyesi olarak kuruldukları günden bugüne eğitime destek vermeye devam ettiklerini belirtti. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak hedefimiz; 55 bin öğrencimizin tamamına mutlaka doğrudan doğruya birebir temas eden projeleri gerçekleştirebilmek. Geçtiğimiz temmuz ve ağustos aylarında tam 5 bin öğrencimize 10 okul bahçesi içerinde kurduğumuz portatif yüzme havuzlarda yüzme eğitimi verdik. Yine geçtiğimiz yıl Merkezefendi sınırları içerisinde beşinci sınıftan altıncı sınıfa geçen toplam 5 bin öğrencimize bisiklet hediye ettik. İnşallah aynısını bu sene de tekrar etmek istiyoruz. Bu sene de 5. sınıftan 6. sınıfa geçenlere bisiklet vereceğiz. Yine ‘Haydi Gençler İstanbul’a Projemiz’ çerçevesinde lise son sınıf öğrencilerimizin tamamını İstanbul ile buluşturduk. Merkezefendi Belediyesi olarak Sayın Valimizin özel talebiyle ve bizlere verdiği destekle birlikte Sümer ve Sevindik Mahallelerimizde Merkezefendi Belediyesi olarak bir anaokulu kazandırmak üzere de söz verdik. Bugün Sıdıka Çalışkan Okulu’nun açılışı için bir araya geldik. Ben hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Merkezefendi İlçemizi tercih ettikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bizde hayırseverlerimize ve burada eğitim gören öğrencilerimize bir nebze olsun katkı sağlamak istedik ve 18 çarpı 36 metre ebatlarında 648 metrekareden oluşan bir halı saha yaptık ve çevre düzenleme çalışmalarını başlattık. İnşallah 15 gün içerisinde de bu okulumuzun tüm bahçe ve peyzaj düzenlemelerini de bitirmiş olacağız. Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Açılışımız hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Hayırsever İşadamı Ahmet Çalışkan ile eşi Sıdıka Çalışkan’a eğitime verdikleri destek ve yardımdan dolayı Vali Şükrü Kocatepe tarafından Şükran Plaketi verildi. Sonrasında yine hayırsever tarafından okul binası içinde yaptırılan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi ve en çok kitap okuyan ilk üç öğrenciye çeşitli hediyeler verildi. Etkinlikte ayrıca, okulun Türkçe Öğretmeni Adile Çaka, kendi yazdığı Şems ve Mevlana içerikli “Aşksızlığa Meydan Okuma” isimli kitabını Vali Şükrü Kocatepe’ye hediye etti.

PROTOKOLDEN PENALTI ATIŞLARI

Daha sonra Merkezefendi Belediyesi tarafından okul bahçesinde yaptırılan Halı Saha’nın açılışı gerçekleştirildi. Vali Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri tarafından kurdelesi kesilen halı sahadaki ilk maçın başlama vuruşunu Hayırsever İşadamı Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan yaptı. Valimiz Şükrü Kocatepe,  Merkezefendi Kaymakam Vekili Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz penaltı atışı gerçekleştirdiler. Merkezefendi Belediyesi tarafından yaptırılan ve 80.000 TL’ye mal olan Halı Saha 18×36 metrekare ölçülerinde. Halı Saha öğrencilerin yanı sıra mahalle sakinleri tarafından da kullanılabilecek. Merkezefendi Belediyesi şu ana kadar 22 okulda halı saha yaptırdı.

(Merkezefendi Belediyesi)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

bahis