AİLESİYLE TARTIŞAN GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ!

MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI: SELFİE ÇEKİP İNTİHAR ETTİ!

CESEDİ YANMIŞ HALDE BULUNAN KIZA KİMSE SAHİP ÇIKMADI!

AMELİYAT ETTİKLERİ HASTANIN KARNINDA MALA UNUTTULAR!

Haydi Denizli Kardeşlik Vakti

Denizli 15 Aralık 2015

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hayrat Yardım Derneği ile işbirliği yaparak Suriye’de zor durumda bulunan Bayır-Bucak Türkmenlerine yardım elini uzatıyor. Bayramyeri Meydanı’nda kurulan stant da bölgede zor şartlar altında yaşayan Türkmenler için, gıda, giyim ve nakit yardımı toplanıyor.

Sadece Denizli’de değil dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanlara kayıtsız kalmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hayrat Yardım Derneği ile işbirliği yaparak Suriye’de zor şartlar altında yaşayan Bayır-Bucak Türkmenlerine yardım eli uzatıyor. Bayramyeri Meydanı’nda düzenlenen yardım kampanyası kapsamında vatandaşların getirdiği gıda,giyim ve nakit yardımları Bayır-Bucak Türkmenlerine ulaştırılacak. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yardım kampanyasında Hayrat Yardım Derneği Denizli Şubesi adına konuşan Hüsrev Karatopçu “Denizli öyle hayırsever bir yer ki bizi hiç utandırmıyor. Biz artık gelen hayırlara yetişemiyoruz. Ben yardımlarını esirgemeyen, Denizli Büyükşehir Belediyesine, ilçe belediyelerine ve Denizli halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah yardımlarımız devam edecek” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan’da “Denizli’de şu anda bir haftadan beri devam etmekte olan ve Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hayrat Yardım Derneği ve ilçelerimizdeki diğer belediyelerimiz Bayır-Bucak halkının yanında olmak adına gıda, giyim ve nakit anlamında yardım toplamaktadır. Denizlili kadirşinas vatandaşlarımız bu konuda çok büyük hassasiyet gösteriyor. Vatandaşlarımıza yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Zolan’dan kampanyaya davet

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlamında bugüne kadar çok önemli işlere imza attığını dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kampanyaya tüm Denizlilileri katılmaya davet etti. Başkan Zolan, “Denizli birçok konuda olduğu gibi hayır işlerinde de hep en önde olmuştur. Denizli insanının gönlünün ne kadar zengin olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.
Geçmişte belediyemizin düzenlediği birçok yardım organizasyonunda hep yanımızda olan vatandaşlarımızın bu yardım kampanyasında da bizleri ve Bayır-Bucak Türkmenlerini yalnız bırakmayacaklarını biliyorum. Kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte el ele vererek oradaki soydaşlarımızın sıkıntılarını bir nebze ortadan kaldırabilirsek ne mutlu bize. Denizlili vatandaşlarımın bu çağrıya kayıtsız kalmayacağı inancı ile herkesi kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum.”

“Soydaşlarımızı korumak kollamak bizim boynumuzun borcudur”

Kampanyaya destek olan herkese teşekkür eden Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yardım malzemelerini inşallah önümüzdeki cuma gününün sonuna kadar toplamaya devam edeceğiz. Bayır- Bucak Türkmenleri Musul ve Kerkük’teki Türkmenler. Anadolu Selçuklu döneminde haçlılara karşı Suriye’de ve Irak’ta konuşlanmış Türk azınlıklarıdır. Oradaki insanlarımızı soydaşlarımızı korumak kollamak bizim boynumuzun borcudur. Türkmenlerimizi soydaşlarımızı orada yalnız bırakmamak adına biz de böyle bir kampanya düzenledik. Yardımlarından dolayı Denizlili vatandaşlarımıza binlerce kez teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

bahis