AİLESİYLE TARTIŞAN GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ!

MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI: SELFİE ÇEKİP İNTİHAR ETTİ!

CESEDİ YANMIŞ HALDE BULUNAN KIZA KİMSE SAHİP ÇIKMADI!

AMELİYAT ETTİKLERİ HASTANIN KARNINDA MALA UNUTTULAR!

ENGELLİ HASTALARA EVDE TEDAVİ İMKANI

Denizli 27 Kasım 2015

Denizli Özel Doğanlar Engelli Bakım Merkezi, engelleri aşıp mutluluğun kapısını aralıyor.

Denizli’de bir ilk olan bu uygulama Özel Doğanlar Engelli Bakım Merkezine bağlı ‘Evde Bakım’ birimi ile zihinsel, bedensel ve ruhsal engeli bulunan yaşlı, çocuk ve gençlere, bakim, sağlık ve psiko-sosyal destek hizmeti sunuyor.

2009 yılından bu yana Hollanda’da Türk ve yabancı vatandaşlara evde bakım hizmeti sunan Özel Doğanlar Engelli Bakım Merkezi artık Denizlili vatandaşlara hizmet veriyor.  Engellilerin ve engelli yaşlıların yaşam kalitesini yükselten bu hizmeti Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi Ardıç Sokak No: 2’de vermeye başladı.

Denizli Özel Doğanlar Engelli Bakım Merkezi başarıları yazmakla bitmiyor. İlk olarak; Türkiye genelinde ve Denizli’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün gözetim ve denetimi altında İlk olarak evde bakim hizmeti sunan kurum unvanına sahip oldu. Bu kurum evde bakım hizmetinde yaş, cinsiyet ve engel gurubu ayırt etmeksizin hizmet vermeye devam ediyor.

Farkı ise insanların  bulunduğu ortamdan uzaklaştırmadan kişilerin, kendi evinden ve çevresinden bağlarını koparmadan sağlık, bakım ve psiko-sosyal destek hizmeti sağlayarak yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlıyor.Kurumun hedefleri ise bu bireyleri mümkün mertebe pasiflikten kurtarıp imkanlar dahilinde aktifleştirmektedir.

KADINLARA 7/24 YATILI BAKIM HİZMETİ SUNUYOR

Denizli Özel Doğanlar Engelli Bakım Merkezi işletme müdürü Nalan Ertürk, “Sadece Evde Bakim hizmetiyle sınırlı kalmıyor. Yenişehir’ de bulunan Engelli Bakim Merkezimizde 19 yas üzeri  zihinsel engelli kadınlara 7/24 yatılı bakım hizmeti sunuyoruz. Kurumumuzun hizmetlerinden faydalanmak isteyen bireyler, kriterlerini taşıdıkları takdirde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ödeneğinden faydalanabiliyor. Bakanlığın ödeneğinden faydalanamayan bireyler ise ücretlerini kendileri karşılayıp hizmetlerinden  özel olarak yararlanabileceğinin bilgisini veriyor.

Pamukkalehaber.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

bahis