AİLESİYLE TARTIŞAN GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ!

MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI: SELFİE ÇEKİP İNTİHAR ETTİ!

CESEDİ YANMIŞ HALDE BULUNAN KIZA KİMSE SAHİP ÇIKMADI!

AMELİYAT ETTİKLERİ HASTANIN KARNINDA MALA UNUTTULAR!

15 milyon çöp poşeti dağıtacak

Denizli 21 Ocak 2016

Geçtiğimiz yıl ilçe genelindeki 120 bin haneye yaklaşık 10 milyon çöp poşeti veren Merkezefendi Belediyesi, bu sayıyı 5 milyon daha arttırarak katı atıkların düzenli olarak toplanabilmesi için halka 15 milyon adet çöp poşeti dağıtacak.

Merkezefendi Belediyesi ekipleri ilçede kapı kapı dolaşarak çöp poşeti dağıtmaya başladı. Halka çevre temizliği bilinci kazandırmak amacıyla yürütülen çalışma sayesinde ilçede çöplerin düzenli bir şekilde toplanması sağlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet  Subaşıoğlu, semtlerde çöp torbası dağıtımına ağırlık verdiklerini söyledi. Başkan Subaşıoğlu, ilçe sınırları içerisindeki evsel atıkların, poşet ve konteynır olmak üzere iki farklı şekilde toplandığını kaydetti. Evsel atıkların düzenli bir şekilde çıkarılmasını ve halkın atık yönetimine katılımını sağlamak için uygulanan sistemde ekonomiye büyük katkı sağlandığını da ifade eden Başkan Subaşıoğlu, “Vatandaşlarımızın atık yönetim sistemine dahil edilmesi hedefiyle ortaya konulan çöp poşeti dağıtımı kapsamında, belediyemiz sınırları içerisindeki 50 mahallemizde 120 bin haneye ulaşıyoruz. Evsel atıkların düzenli bir şekilde çıkarılmasını sağlamak amacıyla her eve düzenli olarak mavi ve siyah çöp poşeti veriyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde yaklaşık 10 milyon çöp poşeti dağıttık. Bu yıl sonuna kadar 15 milyon poşet dağıtma hedefindeyiz ’’dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

bahis